ALT SKAL VÆK! Stor lagerrydning - Klik her
Dansk webshop
100 dages returret
Gratis fragt ved 699,-

Fenix Batt. Charg. 4-chan. - Oplader

Fenix ARE-A4 er en avanceret oplader med fire kanaler, der kan bruges til at oplade forskellige typer af Li-ion og Ni-MH/Ni-Cd batterier. Den er udstyret med en LCD-skærm, der tydeligt viser opladningsstatus og batteriniveau, hvilket gør det nemt at følge med i opladningsprocessen. Opladeren har også en praktisk bilopladerfunktion, der gør det muligt at oplade batterierne, mens man er på farten.

For at sikre sikkerheden er opladeren udstyret med flere beskyttelsesfunktioner og understøtter både AC- og DC-opladning. Den kan bruge en indgangsspænding på AC100-240V/50-60Hz/0.6A (maks.) eller DC12-24V/2.0A (maks.), og den har en rated output power på 6W (Ni-MH/Ni-Cd) og 16.8W (Li-ion).

Med sine kompakte dimensioner på 5.89'' Længde x 4.09'' Bredde x 1.59'' Højde / 149.5 x 104 x 40.5 mm og en vægt på 9.35 oz / 265g (eksklusive opladerkabel) er opladeren nem at transportere og opbevare. Den kan bruges i temperaturer fra -20? til 50? og en luftfugtighed på 5% til 90%, og den kan opbevares i temperaturer fra -20? til 80?.

Opladeren er blevet certificeret af flere internationale standarder, herunder UL, PSE, GS, FCC, CE, RoHS, WEEE og CB, hvilket garanterer dens sikkerhed og kvalitet.

Pris: 436,95 DKK
På lager
Leveringstid 3-7 dage
Fragt fra 39,-
Dansk webshop
100 dages returret
Gratis fragt ved 699,-
Ofte købt sammen med Fenix Batt. Charg. 4-chan. - Oplader

Specifikationer for Fenix Batt. Charg. 4-chan. - Oplader

Fenix ARE-A4 er en intelligent oplader med fire kanaler, der er kompatibel med forskellige typer af Li-ion og Ni-MH/Ni-Cd batterier. En højtopløselig LCD-skærm viser tydeligt opladningsstatus og batteriniveau. Desuden tilbyder bilopladningsfunktionen stor bekvemmelighed for brugerne.

PRODUKTEGENSKABER
- Kompatibel med forskellige batterityper
- Flere beskyttelsesfunktioner
- LCD-skærm til visning af opladning
- Understøtter AC- og DC-opladning
- Indgang: AC100-240V/50-60Hz/0.6A (maks.) eller DC12-24V/2.0A (maks.)
- Nominel udgangseffekt: 6W (Ni-MH/Ni-Cd), 16.8W (Li-ion)
- Udgang: 4.2V/1.0A: 10440,14500,16340,18650,21700,26650 Li-ion batteri 1.5V, 1.0A: AA, AAA, C Ni-MH/Ni-Cd batteri
- Størrelse: 5.89 tommer længde × 4.09 tommer bredde × 1.59 tommer højde / 149.5 x 104 x 40.5 mm
- Vægt: 9.35 oz / 265g (eksklusive opladningskabel)
- Driftstemperatur: -20? til 50?
- Driftsfugtighed: 5% til 90%
- Opbevaringstemperatur: -20? til 80?
- UL, PSE, GS, FCC, CE, RoHS, WEEE, CB-certificeret

Fenix ARE-A4 er den perfekte oplader til dig, der ønsker en pålidelig og alsidig oplader til dine batterier. Med dens kompatibilitet med forskellige batterityper kan du nemt oplade både Li-ion og Ni-MH/Ni-Cd batterier. Den højtopløselige LCD-skærm giver dig mulighed for at følge med i opladningsprocessen og batteriniveauet på en klar og tydelig måde.

Med både AC- og DC-opladning kan du bruge opladeren både derhjemme og i bilen, hvilket giver dig stor fleksibilitet og bekvemmelighed. Opladeren er også udstyret med flere beskyttelsesfunktioner, der sikrer en sikker opladningsproces og beskytter dine batterier mod overopladning, kortslutning og omvendt polaritet.

Fenix ARE-A4 er designet til at opfylde de højeste sikkerhedsstandarder og er certificeret af forskellige internationale organisationer som UL, PSE, GS, FCC, CE, RoHS, WEEE og CB. Du kan derfor have fuld tillid til opladerens sikkerhed og kvalitet.

Med Fenix ARE-A4 kan du være sikker på en pålidelig og effektiv opladning af dine batterier, uanset om det er til dine elektroniske enheder derhjemme eller når du er på farten i bilen. Gør opladningsprocessen nem og praktisk med Fenix ARE-A4.


SKUARE-A4
EAN6942870306414
BrandFenix
VaretypeOplader
Brand -> VaretypeFenix -> Oplader
Varetype -> BrandOplader -> Fenix

Har du spørgsmål til varen?